Listorna är preliminära då eleverna ännu inte har tackat ja till de platser de erbjudits. Smålänningen publicerar inte listor över introduktionsprogrammen.

Bygg och anläggning

Ludvig Karlsson, Ljungby, Joel Andersson, Ljungby, Malte Schmidt, Ljungby, Jonathan Holgersson, Ljungby, Daniel Augustinsson, Markaryd, Timothy Axelsson, Ljungby, Simon Toft, Ljungby, Naif Nathan Khiro Khero, Ljungby, Alexander Simic, Ljungby, Kevin Nihlén, Ljungby, Andreas Svanborg, Ljungby, Jonathan Kristiansson, Ljungby, Viktor Karlsson, Ljungby, Mira Sepic, Ljungby, Ezequiel Borgunder Rodriguez, Växjö, Emin Dzonlic, Ljungby, Alexander Strömgren, Ljungby, David Björkström, Ljungby, Albin Nilsson, Ljungby, Matilda Pedersen, Ljungby, Robin Persson, Ljungby, Victor Juteberg, Ljungby, Elliot Petersson, Ljungby, Cornelius Askander, Ljungby

Barn och fritidsprogrammet

Miriam Eriksson, Ljungby, Josefine Larsson, Ljungby, Anja Gobrijevic, Ljungby, Olle Uppström, Älmhult, Emil Bröms, Borås, Saga Roos, Ljungby, Caroline Persson, Ljungby, Edwin Hedberg, Nässjö, Douglas Sundkvist, Vänersborg, Melker Bergman, Nybro, Julia Marie Musser, Ljungby, Micheala Allum, Ljungby, Klara Andersson, Ljungby, Alexander Philipson, Ljungby, Hugo Hellqvist, Ljungby, Alexander Johansson, Ljungby, Sandra Strålvall, Ljungby, Salma Suleiman Abdikarim, Alvesta, Philip Fridh, Tyresö

El och energiprogrammet

Elias Werner, Ljungby, Jonah van der Kaag, Ljungby, Edvin Lönn, Ljungby, Hannes Törnqvist, Ljungby, Adrian Jakobsson, Ljungby, Marcus Mathisen, Ljungby

EK Ekonomiprogrammet

Maja Angeskog, Ljungby, Annie Bokelund, Ljungby, Belma Turcinhodzic, Ljungby, Alva Stridsberg, Ljungby, Wilma Andersson, Ljungby, Agnes Johansson, Ljungby, Alma Lagerstedt, Ljungby, Alicia Johansson, Ljungby, Annie Göransson, Ljungby, William Karlsson, Ljungby, Love Christensen, Älmhult, Alma Sjöstedt, Ljungby, Klara Lindén, Ljungby, Elise Nord, Thea Aronsson, Ljungby, Karim Ladhani, Ljungby, Anna Germundsson, Ljungby, Ebba Sjöstrand, Älmhult, Elina Kilpeläinen, Ljungby, Eric Gheorghe Mic, Ljungby, Joanna Bramstedt, Julius Vallberg, Ljungby, William Hellström, Ljungby, Tilda Bylander, Ljungby, Julia Åkerblom, Älmhult, Daniela Denisa Aurora Nechitoiu, Ljungby, Alexander Culibrk, Ljungby, Fergus Svensson, Ljungby, Oscar Samuelsson, Ljungby, Filip Visnjic, Ljungby​

FT Fordons- och transportprogrammet

Rasmus Gustavsson, Alvesta, Alexander Gustavsson, Markaryd, Anton Hansson, Ljungby, Gustav Andersson, Alvesta, Pontus Bergqvist, Markaryd, Rasnus Sjöstrand, Ljungby, Mhdobada Alarodaki, Ljungby, Bahta Tadese, Ljungby, Diaa Nizar Al Banna, Ljungby

HA Handels- och administrationsprogrammet

Sebastian Svedberg, Ängelholm, Tim Edvardsson, Ljungby, Clara Wallberg, Ljungby, Fredrik Olsson, Marcus Björkström, Ljungby, Clara Hedin, Ljungby, Lova Andersson, Ljungby, Olle Karlsson, Ljungby, Victor Johannesson, Ljungby, Anna Jörgensen, Ljungby, Jonas Lindberg, Ljungby, Waldine Björklund, Ljungby, Alma Dzihic, Markaryd, Emil Ekholm, Ängelholm, Jozsef Biro, Ljungby, Kajsa Roslund, Ljungby, Oliver Solberg, Ljungby, Albin Byberg, Ljungby, Dennis Mangs, Ljungby

Industritekniska programmet, Produkt- och maskinteknik

Albin Veseli, Ljungby, Sofie Andersson, Ljungby, Marco Karlsson, Ljungby, Felicia Nilsson, Ljungby, Cecilia Jonsson, Ljungby, Mathias Erik Sevaldsen, Ljungby

Industritekniskaprogrammet, Svetsteknik

Hanna Stenberg, Ljungby, Isak Ahlbin, Ljungby, Carl Holmqvist

Naturvetenskapsprogrammet

Yanny Lam, Ljungby, Louise Ebbesen, Ljungby, Caroline Hallqvist, Ljungby, Josefine Hjerpe, Ljungby, Csenge Pápai, Ljungby, Martin Stjernqvist, Joakim Folkesson, Erik Ebbesen, Ljungby, Aléa Gunnarsson, Ljungby, Selma Kujundzic, Ljungby, Sara Johansson, Johannes Larsson, Ljungby, Melker Jansson, Ljungby, Madelaine Becker, Lessebo, Emma Lundberg, Ljungby, Anna Nyika, Ljungby, Tova Lönn, Ljungby, Rebecca Davidsson, Ljungby, Anna Andersson, Ljungby, Maia Pedersen, Isak Magnusson, Ljungby, Emilia Hult, Ljungby, Elias Kovalski, Ljungby, Inara Shamji, Ljungby, Lejla Basic, Ljungby, Jacob Lenneryd, Ljungby, Nancy Toadere, Ljungby, Omid Ziraki, Ljungby, Filip Stojanovic, Ljungby, Lova Lindström, Ljungby, Wilma Välilä, Ljungby

Samhällsvetenskapsprogrammet

Hanna Munro, Ljungby, Hannes Bokne, Ljungby, Zselyke Oroslya Szabo, Ljungby, Lucas Modig, Ljungby, Wilma Persson, Ljungby, Alma Bergner, Ljungby, Elin Aronsson, Ljungby, Hanna Mauritzsson, Ljungby, Gustav Dimming, Göteborg, Tilde Andersson, Ljungby, Ebba Andersson, Ljungby, Tove Henriksson, Ljungby, Annie Heiling, Ljungby, Alma Rydh, Ljungby, Julia Almén, Ljungby, Hanna Marie Richter, Ljungby, William Gustavsson, Kungsbacka, Hugo Alexandersson, Öckerö, Michée Wani, Ljungby, Edith Samuelsson, Ebba Wallertz, Christina Miltsoudi, Ljungby, Eric Helgotsson, Ljungby, Sebastian Källman, Ljungby, Erica Johansson, Ljungby, Crisha Loens Olsson, Ljungby, Valon Sahiti, Ljungby, Herman Andersson, Ljungby, Alma Bergsman, Ljungby

Teknikprogrammet

Elina Henriksson, Ljungby, Tim Törnqvist, Ljungby, Abbe Möllerström, Johan Fahlén, Ljungby, Oskar Andersson, Ljungby, Oscar Sepp, Ljungby, Lisa Thelin, Ljungby, Adam Jonsson, Ljungby, Gunnar Eliasson, Ljungby, Jacob Nilsson, Ljungby, Moa Johansson, Ljungby, Alfred Steen, Ljungby, Simon Alexandersson, Ljungby, Fatemeh Sadat Sharifi, Ljungby, Victor Thelander, Isac Ragnarsson, Ljungby, Anton Ekström, Ljungby, Thea Al, Edin Jujic, Ljungby, Erik Otterholm, Ljungby, Sofia Bounar, Ljungby, Diviana Salashina, Markaryd, Mandus Jonsson, Ljungby, Sitthiphong Chantaloon, Ljungby, Theodor Ringius, Ljungby, Omid Ghulman Sakhi, Växjö, Mirna Obeid, Ljungby

T4 Gymnasieingenjörsexamen, produktionsteknik

Isak Bokne, Ljungby, Szilard Peter, Ljungby, Anna Bengtsson, Ljungby, Marcus Jeppsson, Isaac Roos, Albin Pedersen, Felix Dürango, Ljungby, Julia Hultqvist, Alvesta, Anton Olsson, Mark, Albin Berntsson, Sotenäs, Viktor Östergren, Växjö, Viktor Fransson, Munkedal, Jonathan Långh, Växjö

Vård- och omsorgsprogrammet

Ellinor Kreku, Ljungby, Almina Rastoder, Ljungby, Lova Arningsmark, Ljungby, Linn Simon, Ljungby, Emma Rosholm, Ljungby, Tilde Bergenholtz, Ljungby, Ajla Sumic, Ljungby, Ellen Pettersson, Markaryd, Moa Karlsson, Ljungby, Fanny Hildingsson, Ljungby, Avin Rashid, Ljungby, Ibragim Khadisov, Ljungby, Bleona Xhaqkaj, Sally Pålsson, Markaryd, Rumisa Davletmurzaeva, Ljungby, Rajana Israilova, Ljungby, Wera af Rolén, Ljungby, Ismail Saharov, Ljungby, Shaimaa Ibrahim Agha, Alvesta, William Holmevi, Ljungby, Sabine Jonesrand, Ljungby, Sarah Larsson, Ljungby, Julia Karlsson, Ljungby, Ida Berg, Ljungby

Gymnasiesärskola - Individuellt program

Jonathan Falk, Ljungby, Daniel Heine, Ljungby